WIRELESSINFO je neziskové sdružení založené v roce 2003 českými účastníky projektu Wirelessinfo IST 1999- 21056. WIRELESSINFO je výzkumné virtuální společenství malých a středních podniků, výzkumné sféry a průmyslu. Hlavní prioritou WIRELESSINFO je přímá účast koncových uživatelů v oblasti výzkumu a vývoje.

Pod sdružením WIRELESSINFO byl také založen první český Living Lab – WIRELESSINFO, který je zatím jediným Living Labem v České republice.

Český Living Lab – WIRELESSINFO představuje prostředí pro výzkum a vývoj, ve kterém je soustředěno několik výzkumných institucí, obchodních společností a regionálních úřadů za účelem spolupracovat při rozvoji projektů při použití nových technologií. Tato „laboratoř“ se zaměřuje především na výzkum a vývoj moderních technologií pro poskytování a výměnu geodat. Hlavním cílem je společný vývoj aplikací, technologií a integrace geoprostorových služeb a nástrojů do otevřeného systému, a to nejen v rámci projektů financovaných EU, ale také při řešení úkolů v místním prostředí. Cílové aplikace jsou obvykle tvořeny z nástrojů umožňujících spolupráci – z individuální a nezávislých prvků, které by měly mít charakter – Open Web Services, což je prostředí určené pro vzájemnou spolupráci uživatelů technických řešení, dále se vyznačuje technologickou nezávislostí na platformě a s možností opětovného využití stávajících nástrojů, metod a technologií (De-centralizované datové zdroje, Otevřená rozhraní).

No Responses

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *